Şadan Kalkavan

Ölüm Nedeni: baypas ameliyatı
Öleli tam: 7 yıl, 10 ay, 22 gün olmuş.
Öldügünde: 76 yaşındaydı.

Şadan Kalkavan (1939; Rize – 11 Mart 2015, İstanbul), Eski Fenerbahçe spor kulübü yöneticisi, armatör ve iş adamı. 1995-96 sezonunda Fenerbahçe’nin Trabzonspor ile girdiği amansız şampiyonluk mücadelesini kazandığı sezon kulübün futbol şube sorumlusuydu.

Şadan Kalkavan, Aziz Yıldırım’ın kazandığı 2009 seçiminde ona karşı başkan adayıda olmuş ancak kazanamamıştır.

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün eski yöneticisi, iş adamı Şadan Kalkavan 10 Mart 2015’te kaldırıldığı hastanede baypas ameliyatı sonrası oluşan komplikasyonlar nedeniyle öldü. Cenazesi Karacaahmet Mezarlığına defnedilmiştir.[

Fenerbahçe Kulübü’nün eski yöneticisi ve eski başkan adayı Şadan Kalkavan, bugün akşam saatlerinde hayatını kaybetti.
Bir süredir hastanede kalp tedavisi gören, Türk futbolunun ve Fenerbahçe’nin duayen isimlerinden Şadan Kalkavan tedavi gördüğü hastanede bugün hayatını kaybetti. Kalp damarlarında tıkanıklık tespit edilmesi sebebiyle ameliyat olan ve bir süredir Florence Nightingale Hastanesi’nin yoğun bakım servisinde tedavi altında tutulan Şadan Kalkavan’ın vefatı, ailesi tarafından da doğrulandı.

Öte yandan Şadan Kalkavan’ın naaşının Cuma günü, öğle vakti Ataşehir Mimar Sinan Camisi’nde kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verileceği öğrenildi.

BAŞHEKİM ATMANOĞLU: BUGÜN 17.11 İTİBARİYLE KENDİSİN KAYBETTİK
İstanbul Florence Nightingale Hastanesi Başhekimi Operatör Dr. Mücahit Atmanoğlu, Şadan Kalkavan’ın saat 17.11 itibariyle vefat ettiğini söyledi. Atmanoğlu, yaptığı açıklamada, Kalkavan’ın kalp yetmezliği sebebiyle uzun süredir tedavi gördüğünü belirterek, “Yaşı ileri olduğu için kalp yetmezliğinden bir süre sonra ameliyata alındı. Bugün 17.11 itibariyle de hayatını kaybetti. Kendisine, ailesine tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum” dedi.

Şadan Kalkavan’ın baypas ameliyatı geçirdiğini hatırlatan Atmanoğlu, “Kalbi çok bozuktu. Hastanede yatarken 5 gün ameliyatı geciktirildi. Çünkü o şekliyle ameliyatı kaldıramayacaktı. Ameliyattan sonra kalp kendisini toparlayamadı. Çok büyük yardım edildi, çok büyük destek verildi ama bugün kaybettik. Sanıyorum ailesi cenazesini cuma günü kaldırmayı düşünüyor. Onlar karar verdikten sonra açıklanacak” diye konuştu.

Şadan Kalkavan için yapılan aramalar

Şadan Kalkavan, Şadan Kalkavan biyografi, Şadan Kalkavan hayatı, Şadan Kalkavan özgeçmişi, Şadan Kalkavan hakkında, Şadan Kalkavan doğum yeri, Şadan Kalkavan fotoğraf, Şadan Kalkavan video, Şadan Kalkavan resim, Şadan Kalkavan kimdir?, Şadan Kalkavan kaç yaşında?, Şadan Kalkavan kaç yaşında öldü? Şadan Kalkavan nereli, Şadan Kalkavan memleketi Şadan Kalkavan ne zaman ve neden öldü? Şadan Kalkavan Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Şadan Kalkavan
Google'de ara: Şadan Kalkavan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir