Georgia Karako - Kimdir? Biyografisi? Ölüm Tarihi? Doğum Tarihi? Nereli?
Georgia Karako nereli? Doğum Tarihi? Ölüm Tarihi?

Georgia Karako

Doğum Tarihi: 00.00.1945
Ölüm Tarihi: 22.08.2014
Öldügünde 69 yaşındaydı.
Öleli tam: 6 yıl, 3 ay, 3 gün olmuş.

Doğum Yeri:

İstanbul Beşiktaş'ta Cuma günü Özbekistan uyruklu hizmetçileri tarafından bıçaklanarak öldürülen "Ören Bayan" iplik firmasının kurucularından işadamı Jak Karako ile eşi toprağa verildiÜnlü iplik markası Ören Bayan'ın eski sahipleri Jak Karako (77) ve eşi Georgia Karako (69) İstanbul Ortaköy, Mediko -2 Sitesi’ndeki evlerinde bıçaklanarak öldürüldü. Çiftin bakıcılığını yapan Türkmen karı koca hırsızlık amacıyla cinayet işlemek şüphesiyle aranıyor. Jak Karako, Türkiye’nin en ünlü iplik markalarından Ören Bayan’ı Moiz Dana ile 1968’de İstanbullu bir Rum’dan satın aldı. 1990’larda Moiz Dana ve Jak Karako işleri oğullarına devretti. Sonraki yıllarda Ören Bayan’ı ise bir başka şirket satın aldı. Moiz Dana ise, 2009 yılında Amerika’ya giderken yolda yaşamını yitirmişti.Karako çiftinin oğulları İzzet Karako başta olmak üzere akrabalarının katıldığı törene, Galatasaray Spor Kulübü eski Başkanı Faruk Süren, Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, Galatasaray’ın eski yöneticisi Haldun Üstünel, işadamları Ali Koç, Levent Kızıl, Emre Ergani, Can Ateş ve Doğan TV Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi katıldı.Basın mensuplarının içeriye alınmadığı törende, cenazeler dini merasimin ardından omuzlara alınarak mezarlığa nakledildi.'SANAYİYE HİZMET EDEN KARDEŞLERİMİZDEN BİRİYDİ'Cenazeye katılan Galatasaray’ın eski başkanlarından Faruk Süren, "Çok elim vahim bir hadise. Bizim yakınımızda olması bizi daha çok etkiliyor. Oluyor bu cinayetler. Bizim gençlik arkadaşımızdı. Böyle bir son üzücü. Allah ailesine sabır versin. Sık sık görüşürdük. 2 gün önce görüştük. Yanında çalışanlarla ilgili o konuları konuşmuyorduk ama benim bildiğim kadarıyla problem yoktu" dedi.Büyük Kulüp Başkanı Duran Akbulut da Karako çift için "Türkiye’deki sanayiye de hizmet eden, eski sanayicilerden bir kardeşimizdi. Hepimizin başı sağ olsun" ifadelerini kullandı. Cenazeye katılan Viki Habif de ’Çok acı ve üzücü bir ölüm. Hepimiz misafiriz ama bu şekilde olmamalı" diye konuştu.Cenaze töreni nedeniyle mezarlığın bulunduğu caddede yer yer yoğunluk yaşandı.

Ölüm nedeni: Georgia Karako|Jak Karako|Moiz Dana|Ören Bayan | E

Kategori: İş adamı

Rastgele Profil: Mahmud Esad Coşan, Selahattin Yaman Tarcan, Cezayirli Gazi Hasan Paşa, Savaş Akova, Erdal İnönü, Boran Kaya, Aka Gündüz Kutbay, Ahmet Haşim,

PAYLAS:          Posta Kutuma Gelsin

#unutmayacağız Özetini, HER GÜN, ücretsiz almak, son dakika olaylarından, yeniliklerden haberdar olmak ister misin? Posta Kutusunu Ücretsiz kaydol ve gelişmeleri takip et ...!