Ayşen Tekin - Kimdir? Biyografisi? Ölüm Tarihi? Doğum Tarihi? Nereli?
Ayşen Tekin nereli? Doğum Tarihi? Ölüm Tarihi?

Ayşen Tekin

Doğum Tarihi: 02.03.1953
Ölüm Tarihi: 28.07.2006
Öldügünde 53 yaşındaydı.
Öleli tam: 14 yıl, 7 ay, 7 gün olmuş.

Doğum Yeri:

Ayşen Tekin, (d. 2 Mart 1953, Amasya - ö. 28 Temmuz 2006, İstanbul) Çocuklar Duymasın dizisindeki rolüyle tanınan Türk tiyatro, sinema, dizi oyuncusu ve seslendirme sanatçısı.
İstanbul Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Felsefe Bölümünden mezun olan Ayşen Tekin, 1970 yılında tiyatro dünyasına adım attı. İlk deneyimlerini Tevfik Gelenbe Tiyatrosunda edinen sanatçı sonraki yıllarda Lale Oraloğlu Tiyatrosu, Ankara Birlik Tiyatrosu, Tuncay Özinel Tiyatrosu gibi topluluklarda çalıştı. Aynı zamanda bir seslendirme sanatçısı olan Tekin, bir yandan kamera karşısına geçerek, televizyon dizileri ve filmlerinde, ve sinema filmlerinde rol aldı. Çocuklar Duymasın dizisindeki rolüyle tanınan sanatçı, geçirdiği guatr ameliyatı sonrasında yüksek ateş ve nefes darlığı nedeniyle yaşamını yitirdi.

Ölüm nedeni: ameliyat | E

Kategori: Sinema Tiyatro

Rastgele Profil: Aşık Beyani, Neyyire Neyir, Aslı Sevimli , İsmail Hakkı Sunat, Sadettin Erbil, Niyazi Akıncıoğlu, Ciguli Ahmet, Yılmaz Güney,

PAYLAS:          Posta Kutuma Gelsin

#unutmayacağız Özetini, HER GÜN, ücretsiz almak, son dakika olaylarından, yeniliklerden haberdar olmak ister misin? Posta Kutusunu Ücretsiz kaydol ve gelişmeleri takip et ...!