Ayşegül Atik - Kimdir? Biyografisi? Ölüm Tarihi? Doğum Tarihi? Nereli?
Ayşegül Atik nereli? Doğum Tarihi? Ölüm Tarihi?

Ayşegül Atik

Doğum Tarihi: 00.00.1948
Ölüm Tarihi: 09.06.2020
Öldügünde 72 yaşındaydı.
Öleli tam: 0 yıl, 0 ay, 26 gün olmuş.

Doğum Yeri: Ankara

Ayşegül Atik (1948, Ankara - 9 Haziran 2020, Muğla), Türk dizi oyuncusu ve tiyatrocu.

1948 yılında doğdu. Asıl adı Mürşide Ersoydur. Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünü bitirdi. Devlet Tiyatrosunda başta Gömü, Ezgiler Ezgisi, Ceza Kanunu, Yollar Tükendi gibi oyunlarda rol aldı. 1978de Devlet Tiyatrosundan ayrılarak çeşitli topluluklarda çalıştı. Eski eşi Ali Atik ve Levent Kırcayla TRT tek kanal iken çeşitli skeçlerde yer aldı. Daha sonra En Son Babalar Duyar gibi, televizyonda çeşitli dizilerde oynadı.

En son, Yakın Doğu Üniversitesinde Oyunculuk Anasanat Dalı öğretim görevlisi olarak görev aldı. Atik, 9 Haziran 2020’de geçirdiği kalp krizi nedeniyle Muğla’nın Bodrum ilçesinde 72 yaşında hayatını kaybetti.

AYŞEGÜL ATİK KİMDİR?

1948 yılında dünyaya gelen usta tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Ayşegül Atik Ankara doğumludur.

1980li yıllarda Ali Atik ile beraber Önce Alışveriş Sonra Fiş sloganı ile hafızalarda yer edinen KDV reklamında oynamıştır. Gerçek ismi Mürşide Ersoy olan Ayşegül Atik 5 kardeştir.

Ankara TED Kolejini bitirmiş ardından Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur.

1977 yılında KDV reklamında rol aldığı Ali Atik ile evlenmiş 2002 yılında evliliği son bulmuştur. Ayşegül Atikin bu evliliğinden Argun ve Alper isimlerinde iki oğlu olmuştur.

Bir dönem Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Yakın Doğu Üniversitesinde Oyunculuk Ana Sanat Dalı Öğretim görevlisi olarak görev yapan Ayşegül Atik bugüne kadar Taşı Toprağı Altın Şehir, Tatlı Çarşamba, Kartallar Yüksek Uçar, Sen de mi Şakir, Alıştık Artık, En Son Babalar Duyar, Kısmetim Otel, Şen Yuva, Ali Kundilli 2 ve Yaşamak Güzel Şey gibi bir çok projede rol almıştır.

2017 yılında ise Dayan Yüreğim isimli dizide rol almış ve dizide Türkan karakterini canlandırmıştır.

Ölüm nedeni: Kanser | E

Kategori: Sinema Tiyatro

Rastgele Profil: İlhan Cavcav, Ahmet Kabaklı, Şemsettin Günaltay, Asuman Arsan, Münir Nurettin Selçuk, Turhan Feyzioğlu, Yusuf Bozkurt Özal, Esen Ünür,

PAYLAS:          Posta Kutuma Gelsin

#unutmayacağız Özetini, HER GÜN, ücretsiz almak, son dakika olaylarından, yeniliklerden haberdar olmak ister misin? Posta Kutusunu Ücretsiz kaydol ve gelişmeleri takip et ...!