Erdoğan Sıcak - Kimdir? Biyografisi? Ölüm Tarihi? Doğum Tarihi? Nereli?
Erdoğan Sıcak nereli? Doğum Tarihi? Ölüm Tarihi?

Erdoğan Sıcak

Doğum Tarihi: 18.08.1940
Ölüm Tarihi: 12.02.2019
Öldügünde 78 yaşındaydı.
Öleli tam: 1 yıl, 1 ay, 25 gün olmuş.

Doğum Yeri: İstanbul

Erdoğan, 18 Ağustos 1940ta, İstanbulun Bakırköy semtinde dünyaya geldi. Çocukluğu burada geçti. İlk ve ortaokulu da yine burada tamamladı. Lise eğitimi için İstanbul Erkek Lisesine gitti. İşte tiyatroya ilk tutuluşu burada oldu. Erdoğan, lise sıralarında başlayan tiyatro tutkusuyla, iddialı oyunlarda aldığı rollerle sahneye ilk adımını attı.

Sanatın sahne tozunu yutmuştu bir kere. Giderek içinde çoğalan bu tutkuya karşı koyamayacaktı artık. Daha sonra gazetecilik eğitimi almaya başlasa da, bir yanda tiyatro devam etti. Artık sahneden inmek ne mümkündü!

Hayatta her güzel şeyin ter dökmeden elde edilmeyeceğini, hem bu şekilde kazanılan her başarının lezzetinin bir başka olduğunu da çabuk öğretecekti hayat ona. İyi bir insan, iyi bir oyuncu olmak için azmi, çalışması bir ömür sürecekti…

 

Etiketler: KOAH | E

Kategori: Sinema Tiyatro,İstanbul

Rastgele Profil: Yusuf Kemal Tengirşenk, Savaş Akova, Ekrem Karaberberoğlu, Erdem Kınay, Kıvırcık Ali, Tevfik Gelenbe, Orçun Sonat, Cem Karaca,

PAYLAS:          Posta Kutuma Gelsin

#unutmayacağız Özetini, HER GÜN, ücretsiz almak, son dakika olaylarından, yeniliklerden haberdar olmak ister misin? Posta Kutusunu Ücretsiz kaydol ve gelişmeleri takip et ...!