Ömer Cahit Kayra

Ölüm Nedeni: -
Öleli tam: 3 yıl, 4 ay, 16 gün olmuş.
Öldügünde: 104 yaşındaydı.

Ömer Cahit Kayra (1917, Trabzon – 30 Ocak 2021), Türk siyasetçi ve yazar.

Siyasal Bilgiler Okulu mezunudur. Maliye Müfettişliği, Maliye Bakanlığı Gelirler Genel Müdürlüğü Müşavirliği, PTT, Türkiye Odalar Birliği ve Türk Hava Yolları Müşavir ve Murakıplığı, Ticaret Bakanlığı Dış Ticaret Dairesi çalışanlığı, İsviçre Gümrük Tarifeleri ve Ticaret Genel Anlaşması Nezdinde Heyet Başkanlığı, Maliye Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı, Avrupa İktisadi İş Birliği ve Kalkınma Teşkilatı nezdinde Heyet Başkanlığı, Tetkik Kurulu Başkanlığı, Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu Üyeliği, Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Okulu ve Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü Öğretim Görevliliği ve yazarlık yapmıştır. TBMM 4.(XV) Dönem Ankara Milletvekilidir. Enerji ve Tabiî Kaynaklar Bakanlığı yapmıştır. Evli ve 2 Çocuk babasıdır.

ÖMER CAHİT KAYRA
Ömer Cahit Kayra, 1917 yılında dünyaya geldi. Siyasal Bilgiler Okulu’nu bitiren Kayra, İş Bankası Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı, 37. Hükümette Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı görevini yürüttü. Evli ve iki çocuk babası olan Kayra, İngilizce ve Fransızca biliyordu.

Ömer Cahit Kayra için yapılan aramalar

Ömer Cahit Kayra, Ömer Cahit Kayra biyografi, Ömer Cahit Kayra hayatı, Ömer Cahit Kayra özgeçmişi, Ömer Cahit Kayra hakkında, Ömer Cahit Kayra doğum yeri, Ömer Cahit Kayra fotoğraf, Ömer Cahit Kayra video, Ömer Cahit Kayra resim, Ömer Cahit Kayra kimdir?, Ömer Cahit Kayra kaç yaşında?, Ömer Cahit Kayra kaç yaşında öldü? Ömer Cahit Kayra nereli, Ömer Cahit Kayra memleketi Ömer Cahit Kayra ne zaman ve neden öldü? Ömer Cahit Kayra Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Ömer Cahit Kayra
Google'de ara: Ömer Cahit Kayra