Sevim Tanürek - Kimdir? Biyografisi? Ölüm Tarihi? Doğum Tarihi? Nereli?
Sevim Tanürek nereli? Doğum Tarihi? Ölüm Tarihi?

Sevim Tanürek

Doğum Tarihi: 00.00.1934
Ölüm Tarihi: 16.05.1998
Öldügünde 64 yaşındaydı.
Öleli tam: 22 yıl, 6 ay, 12 gün olmuş.

Doğum Yeri:

Sevim Tanürek (1934(?) - 16 Mayıs 1998), Klasik Türk müziği şarkıcısı.1950-1959 yılları arasında TRT Ankara Radyosu'nda çalıştı.[1] Daha sonra ayrılarak sahne çalışmaları yapmaya başladı. Çok sayıda 45'lik plak doldurdu. Karma Turka serisinden "Hicran" adlı bir albümü yayımlandı.11 Mayıs 1998'de yayalar için yeşil ışık yandığı sırada yaya geçidinden karşıdan karşıya geçerken bir trafik kazası sonucu ağır yaralandı. Alman Hastanesi'nde yoğun bakıma alındıktan sonra beyninde ödem oluşması ve beyin kanaması riskine karşı ameliyat edildi ve suni solunum cihazına bağlandı. Hastanede kaldığı süre boyunca hayati tehlikeyi atlatamayan ve durumu giderek ağırlaşan Tanürek, beş gün sonra yaşamını yitirdi.[2] Tanürek'e çarpan otomobili kullanan, dönemin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Ahmet Burak Erdoğan idi.[2][3] Kazadaki sürücü ihmali dava konusu oldu, ancak ölen Sevim Tanürek 8'de 8 kusurlu bulundu.[4] Kazayı yapan sürücü Burak Erdoğan'ın, olay tarihi itibari ile ehliyetsiz olduğu iddiaları vardır. Burak Erdoğan ise kusursuz bulundu.[5] Mahkeme sürücü genci 3 ay hapse mahkûm etti o da, para cezasına çevrildi. Sevim Tanürek Zincirlikuyu Mezarlığına defnedilmiştir.

Ölüm nedeni: Sevim Tanürek|Sevim Tanürek hayati|Sevim Tanürek kimdir | E

Kategori: Müzik

Rastgele Profil: Mübeccel Vardar, 2011'de aramızdan ayrılan isimler..., Arman Kırım, Hulusi Kentmen, Reha Yurdakul, Mimar Sinan, Eylül Ayında Kaybettiklerimiz , Nermi Uygur,

PAYLAS:          Posta Kutuma Gelsin

#unutmayacağız Özetini, HER GÜN, ücretsiz almak, son dakika olaylarından, yeniliklerden haberdar olmak ister misin? Posta Kutusunu Ücretsiz kaydol ve gelişmeleri takip et ...!