17 Ağustos Depremi - Kimdir? Biyografisi? Ölüm Tarihi? Doğum Tarihi? Nereli?
17 Ağustos Depremi nereli? Doğum Tarihi? Ölüm Tarihi?

17 Ağustos Depremi

Doğum Tarihi:
Ölüm Tarihi: 17.08.1999
Öldügünde 21 yaşındaydı.
Öleli tam: 21 yıl, 4 ay, 30 gün olmuş.

Doğum Yeri:

Unutmadık, Unutmayacağız7,4'lük Marmara Depremi unutulmadı...1999 yılında meydana gelen ve yaklaşık 18 bin kişinin öldüğü 7,4'lük Marmara Depremi unutulmadı...Ailelerini, yakınlarını kaybedenler dualar okudu, anma törenlerine katıldı. Yaşanan felaketin 11. yılında aynı acı dün gibi hissediliyor. Ailelerini, yakınlarını kaybedenlerin gözyaşları dinmek bilmiyor...----------------------16 Ağustos’u 17 Ağustos’a bağlayan gece saat 03:02′de çoğu insanımızın hayallerinin tükendiği bir geceydi.Resmi rakamlara göre 17.484 kişinin hayatını kaybettiği bu makus günü acıyla ve hüzünle yad ediyoruz ve ölenlere Allahtan rahmet hayatta kalan yakınlarına da tekrardan baş sağlığı diliyoruz.    https://unutmayacagiz.com/https://www.hurriyet.com.tr/gundem/15564520.asp?gid=373https://www.forumturka.net/forum/turkiyeden-haberler/31597-unutmadik-unutmayacagiz-17-agustos-depremi.htmlhttps://www.seslidunya.com/forum/unutmadik-unutmayacagiz-17-agustos-depremi-t53437.htmlhttps://www.beyazgazete.com/video/2010/08/16/unutmadik-unutmayacagiz-trt1.html--------------------Marmara Bölgesinde yaşayan insanlar; 17 Ağustos 1999'da, sıkıntılı ve bir çok kişinin gözüne uyku girmeyen bir gecede, hayatları boyunca hiç unutamayacakları, saat 03:02'de başlayan ve tam 45 saniye süren felaketi yaşadılar. Özellikle Gölcük ve Sakarya başta olmak üzere Marmara'nın her yerinden hissedilen ve Kandilli Rasathanesi'ne göre 7,4 büyüklüğünde olan depremde, resmi kayıtlara göre 17.480 insanımız hayatını kaybetti. (Resmi kayıtların dışında ölenlerin sayısı tam olarak bilinmiyor) 23.000 kişiden fazlası yaralandı ve Onlarca insanımız sakat kaldı. https://unutmayacagiz.com/Bu büyük depremin üzerinden tam 10 sene geçti ama acılar ne yazık ki dinmedi. Bir çok insanımız ailesini ve yakınlarını kaybetti. Onların acısını hiç kimse, hiç bir şekilde telafi edemez. Tekrardan, Bu afet gecesinde hayatını kaybeden bütün insanlarımıza Allah Rahmet eylesin ve Geriye kalan tüm acılı insanlarımıza sabır versin. Bu depremden sonra, depremi yaşayan veya yaşamayan tüm insanlarımız olarak bizlere düşen en büyük görev; böyle acı bir günü hiç bir zaman unutmamak ve unutturmamaktır. https://unutmayacagiz.com/Kimse unutmasın ki; ülkemizin her yerinde hala ve her an harekete geçebilecek fay hatları var. Herkes oturduğu evlerin depreme karşı dayanıklılığını tekrar tekrar kontrol ettirsin ve herkes depreme en iyi şekilde hazırlıklı olsun. Kimse kesinlikle deprem olacak diye bir şey söylemiyor ama bir çok deprem bilimcisi ülkemizde fay hatlarından bahsediyor. Siz temkinli olun ve tüm önlemlerinizi alın. Giden geri gelmiyor ne yazık ki.

Ölüm nedeni: 17 Ağustos 1999|deprem nerede oldu|depremde kac kisi oldu|gece saat kacta|Unutmadık|unutmayacagiz | E

Kategori: Blog

Rastgele Profil: Ayşen Gruda, Dumlupınar denizaltısı İsveç gemisiyle çarpışarak battı, Ahmed Tevfik Okday, 1923 - 1940 dönemi Şairleri, Mehmet Ali Birand, Nedim Vasıf Otyam, Sedat Balkanlı, Baykal Saran,

PAYLAS:          Posta Kutuma Gelsin

#unutmayacağız Özetini, HER GÜN, ücretsiz almak, son dakika olaylarından, yeniliklerden haberdar olmak ister misin? Posta Kutusunu Ücretsiz kaydol ve gelişmeleri takip et ...!