Hacı Mustafa Güllü - Kimdir? Biyografisi? Ölüm Tarihi? Doğum Tarihi? Nereli?
Hacı Mustafa Güllü nereli? Doğum Tarihi? Ölüm Tarihi?

Hacı Mustafa Güllü

Doğum Tarihi: 00.00.1926
Ölüm Tarihi: 20.02.2012
Öldügünde 86 yaşındaydı.
Öleli tam: 8 yıl, 3 ay, 15 gün olmuş.

Doğum Yeri:

İstanbul'daki Güllüoğlu Baklavaları'nın kurucusu Hacı Mustafa Güllü (86), toprağa verildi.Hacı Mustafa Güllü için Fatih Camisi'nde ikindi vakti cenaze namazı kılındı. Cenaze namazı öncesinde taziyeleri Güllü'nün 5 oğlu Nejat, Nadir, Ömer, Faruk ve Prof. Dr. İbrahim Güllü kabul etti.Burada basın mensuplarına açıklama yapan Karaköy Güllüoğlu'nun Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Güllü, bir babadan çok ustalarını kaybettiklerini, baklavacılığın tüm inceliklerini ondan öğrendiklerini kaydetti.Hacı Mustafa Güllü'nün Güllüoğlu markasını 60 yıl önce kurduğunu dile getiren Nadir Güllü, ''Ben onunla daha çok birlikte oldum. 7 yaşından beri birlikteydim. O benim için hem arkadaş, hem babaydı. Bizleri yetiştirirken, aynı meslekte uzmanlaştırdı. Önemli olan babamızın bize bıraktığı bu değeri daha da yükseltmek'' diye konuştu.Nadir Güllü, babasının vefatına ilişkin bir soru üzerine de, 30 yaşında astıma yakalanan babasının bu rahatsızlığı atlattığı ancak yaşlılıkla birlikte belirtilerin tekrar nüksettiğini dile getirdi. Güllü, ''Astım hastalığı nefessiz bıraktı kendisini. Hacettepe Üniversitesi onkoloji profesörü kardeşimiz dahil 2 uzman nezaretinde gerekli tüm tıbbi müdahale yapıldı'' dedi.İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve sanatçı İbrahim Tatlıses'in de çelenk gönderdiği buradaki törenin ardından, Hacı Mustafa Güllü'nün cenazesi Kozlu Mezarlığına defnedildi.

Ölüm nedeni: Dr. İbrahim Güllü|Güllüoğlu Baklavaları|Güllüoğlu Baklavaları kurucusu|Hacı Mustafa Güllü | E

Kategori: İş adamı,

Rastgele Profil: Cemal Süreya, 17 Ağustos Depremi, Abdullah Baştürk, Zeki Ercan, Haydar Özalp, Ertuğrul İlgin, Sait Faik Abasıyanık, Şevki Şenlen,

PAYLAS:          Posta Kutuma Gelsin

#unutmayacağız Özetini, HER GÜN, ücretsiz almak, son dakika olaylarından, yeniliklerden haberdar olmak ister misin? Posta Kutusunu Ücretsiz kaydol ve gelişmeleri takip et ...!