Osman Kibar - Kimdir? Biyografisi? Ölüm Tarihi? Doğum Tarihi? Nereli?
Osman Kibar nereli? Doğum Tarihi? Ölüm Tarihi?

Osman Kibar

Doğum Tarihi: 00.00.1909
Ölüm Tarihi: 03.03.1986
Öldügünde 77 yaşındaydı.
Öleli tam: 34 yıl, 10 ay, 21 gün olmuş.

Doğum Yeri:

Osman Kibar (d. 1909, Selanik, Osmanlı İmparatorluğu - ö. 3 Mart 1986), Türk siyasetçi.İstanbul'da Fevziye Okulunu bitirdikten sonra, Robert Kolej'den mezun oldu. 1930 yılında İzmir'de ticaret hayatına atıldı; zeytinyağı, sabun ve gliserin ticareti yaptı.1 Aralık 1951'de, kurulmasında öncülük yaptığı Ege Bölgesi Sanayi Odası'nda ilk başkanlığını üstlendi. 1946 yılında politikaya atıldı. Demokrat Parti'nin İzmir ve Ege kuruluşlarında görev aldı ve İzmir il Başkanlığı görevlerini yürüttü.1964 yılında İzmir Belediye Başkanlığı'na seçildi, bu görevi dokuz yıl sürdürdü. Başkanlığı sırasında İzmir'in tüm yollarını asfaltlattığı için kendisine "Asfalt Osman" lakabı takıldı.

Ölüm nedeni: Osman Kibar|Osman Kibar hayati|Osman Kibar kimdir | E

Kategori: Devlet Siyaset

Rastgele Profil: Haziran Ayında Kaybettiklerimiz , Keriman Halis Ece Tamer, Atıf Kaptan, Ekrem Akurgal, Bülent Tanör, Murat Çobanoğlu, Ekrem Bora, Uzay Heparı,

PAYLAS:          Posta Kutuma Gelsin

#unutmayacağız Özetini, HER GÜN, ücretsiz almak, son dakika olaylarından, yeniliklerden haberdar olmak ister misin? Posta Kutusunu Ücretsiz kaydol ve gelişmeleri takip et ...!