Kazım Kartal - Kimdir? Biyografisi? Ölüm Tarihi? Doğum Tarihi? Nereli?
Kazım Kartal nereli? Doğum Tarihi? Ölüm Tarihi?

Kazım Kartal

Doğum Tarihi: 00.00.1936
Ölüm Tarihi: 13.08.2003
Öldügünde 67 yaşındaydı.
Öleli tam: 17 yıl, 5 ay, 4 gün olmuş.

Doğum Yeri: Niğde

Doğum tarihi: 1936 Doğum yeri: Niğde Altunhisar Ölüm Tarihi: 13/08/2003 Ölüm Yeri: İstanbul Kazım Kartal, (d. 1936, Altunhisar Niğde - ö. 13 Ağustos 2003 [67 yaşında], İstanbul), sinema ve dizi oyuncusu.-Sanat yaşamına 1964 yılında başlayan Kazım Kartal, Türk sinemasının adı fazla bilinmeyen kahramanlarındandır. Genellikle karakter rollerde yardımcı oyuncu olarak rol alan "kötü adam" Kartal, sanat yaşamı boyunca 1000 civarında (saptanabilen 350), filmde rol almış, iki senaryo yazmış, bir filmin yönetmenliğini üstlenmiştir.Bir dönem seks filmleri furyasında da çeşitli filmlerde rol alan Kartal, o süreçteki gerekçesini şu sözlerle açıklamıştır: "Parasız kaldığım dönemlerde bakkaldan veresiye alışveriş bile yapamayıp, alay konusu olmak canıma tak demişti, mecburdum". Çasod üyesi olan sanatçı, bir dizi filmin çekimi için gittiği Erzurum Hınıs'da rahatsızlanıp İstanbul'a dönmesinden kısa bir süre sonra kalp krizi nedeniyle yaşamını yitirmiştir.

Ölüm nedeni: kalp krizi | E

Kategori: Sinema Tiyatro

Rastgele Profil: Fatih Eser, Mustafa Rüştü Erdelhun, Mimar Sinan, Vehbi Koç, Seyfi Doğanay, Erdal Alantar, Mehmet Ali Kâğıtçı, Necdet Koyutürk,

PAYLAS:          Posta Kutuma Gelsin

#unutmayacağız Özetini, HER GÜN, ücretsiz almak, son dakika olaylarından, yeniliklerden haberdar olmak ister misin? Posta Kutusunu Ücretsiz kaydol ve gelişmeleri takip et ...!